Wszystko, co warto wiedzieć o Centrum Taraska

fot. Centrum Taraska

Dzisiejszy wpis będzie o Centrum Promocji Zdrowia Taraska – wyjątkowym miejscu w naszym kraju, w którym można świetnie zregenerować siły i zaczerpnąć inspiracji do działania…

W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje o ofercie Centrum Taraska, czyli:
– organizowanych kursach Fundacji The art of Living,
– koloniach, zimowiskach i obozach dla dzieci,
– zabiegach, masażach i konsultacjach ajurwedyjskich,
– wydarzeniach i imprezach okolicznościowych,
– możliwości odbycia wolontariatu w Tarasce,
– ofercie wynajmu i atrakcjach,
– na końcu wpisu umieściłam przydatne linki: do strony Taraski na Facebooku, kalendarza wydarzeń oraz wyszukiwarki warsztatów dobywających się na terenie całej Polski.

Centrum Promocji Zdrowia Taraska

Zacznę od krótkiego wyjaśnienia – TARASKA to jednocześnie nazwa ośrodka i nazwa miejscowości w województwie łódzkim (niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego), w której się ten ośrodek znajduje. Ja pisać będę o samym ośrodku. Taraska stanowi centrum fundacji The Art of Living w Polsce. 

Taraska na mapie Polski:

Taraska to miejsce magiczne mające swój niepowtarzalny urok. Klimat Taraski świetnie oddaje poniższy filmik. Zanim, Drogi Czytelniku zaczniesz czytać dalej, obejrzyj:

Chwyć umysł!

W samym centrum Polski! Majówka z Jogą!Wyobraź sobie, że budzisz się rano w sercu lasu, w magicznym Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Zaczynasz swój dzień od głębokiego oddechu, praktyki jogi, a kończysz go w gronie bliskich Ci osób na wspólnych spotkaniach z muzyką. Nasi kucharze przygotują dla Ciebie pyszne wegetariańskie posiłki, a masażyści zrelaksują Twoje ciało i umysł. To czas dla Ciebie, czas na regenerację, doładowanie energii i całkowite odprężenie.Majówka z Jogą: https://web.facebook.com/events/1118880131557038/Majówka ze Swamim Jaataveda: https://web.facebook.com/events/1837531743151458/

Opublikowany przez The Art of Living Piątek, 7 kwietnia 2017

 

W Tarasce odbywa się najwięcej wydarzeń związanych z działalnością fundacji The Art of Living w naszym kraju. Drugim takim miejscem jest Centrum w Warszawie przy ul. Słomińskiego 19/55 (10 piętro). Warto wiedzieć, że Fundacja ma swoje ośrodki na terenie całego naszego kraju w różnych miastach. Adresy miejsc, gdzie odbywają się regularne spotkania dla osób, które ukończyły kursy, znajdziecie TUTAJ.

Wróćmy do Taraski…

Co oferuje Taraska?

W Tarasce odbywa się wiele kursów, które oferuje Fundacja. Są to m.in. Yes! (14-17 lat), Yes!Plus (18-35 lat), Sztuka oddechu/Happiness Program, kurs medytacji Sahaj Samadhi, Sztuka Ciszy, DSN. Każdy kurs został bardzo szczegółowo opisany na stronie internetowej, klikając w nazwę danego kursu, dowiesz się więcej.

 

fot. Centrum Taraska
  • Kolonie, zimowiska i obozy dla dzieci

Kolonie z programem ArtExcel dla dzieci w wieku 7-13 lat a także obozy z programem Yes! dla młodzieży 14-17 lat. Szczegóły na stronie fundacjina stronie Taraski oraz poniżej 😀

Latem tego roku organizowane były 10-dniowe kolonie z pełnym dofinansowaniem dla dzieci w wieku 7-13 lat. Warunkiem udziału było ubezpieczenie jednego z rodziców w KRUS. Z mojej rodzinnej miejscowości pojechało 5 dzieci, wróciły bardzo zadowolone. W 2018 roku też planowane są kolonie z dofinansowaniem. Zasady pewnie będą podobne jak minionego lata:

 

  • zabiegi, masaże i konsultacje w ramach Sri Sri Ayurvedy

W skrócie Ajurweda to system medycyny indyjskiej rozwiniętej w starożytności. Zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. W Tarasce dostępnych jest wiele opcji, które opisanie są na stronie Taraski.

 

  • wydarzenia, imprezy okolicznościowe

W Tarasce organizowane są różne wydarzenia, takie jak Sylwester w stylu wegetariańskim czy weekendy z jogą. Po więcej aktualnych informacji odsyłam Cię do strony Taraski.
Obecnie mamy grudzień i już za kilka dni wybieram się do Taraski na wolontariat i Sylwestra 😀 Jeżeli jest ktoś chętny, by do mnie dołączyć – zachęcam 😀

 

  • WOLONTRIAT!

Centrum Taraska jest świetnym miejscem, w którym wiele osób decyduje się odbyć wolontariat. Spotkacie tutaj osoby w różnym wieku. Ja poznałam uczniów, studentów, osoby na co dzień pracujące, które przyjechały tu w ramach urlopu, nauczycieli The Art of Living oraz emerytów. O wolontariacie przeczytasz szczegółowo w moim wpisie: Wszystko o wolontariacie w Centrum Taraska. Dowiesz się w nim, co robi wolontariusz w Tarasce, dlaczego warto odbyć taki wolontariat oraz jak zostać wolontariuszem.

 

  • Oferta wynajmu

Taraska posiada pod wynajem pokoje 1-, 2-, 3-, 4- i 5-osobowe, domki letniskowe, kawiarnię z bufetem, sale warsztatowe, także wiele atrakcji. tj. jazda konna, spływy kajakowe, narciarstwo biegowe i inne. Po więcej informacji odsyłam do strony Taraski 😀

fot. Centrum Taraska

Pozostałe przydatne linki:

♦ aktualny kalendarz wydarzeń w Centrum Taraska

♦ oficjalna strona Centrum Taraska na Facebooku

wyszukiwarka warsztatów fundacji The Art of Living na terenie całej Polski

 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.