Wszystko, co warto wiedzieć o Centrum Taraska

fot. Centrum Taraska

Dzisiejszy wpis będzie o Centrum Promocji Zdrowia Taraska – wyjątkowym miejscu w naszym kraju, w którym można świetnie zregenerować siły i zaczerpnąć inspiracji do działania…

W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje o ofercie Centrum Taraska, czyli:
– organizowanych kursach Fundacji The art of Living,
– koloniach, zimowiskach i obozach dla dzieci,
– zabiegach, masażach i konsultacjach ajurwedyjskich,
– wydarzeniach i imprezach okolicznościowych,
– możliwości odbycia wolontariatu w Tarasce,
– ofercie wynajmu i atrakcjach,
– na końcu wpisu umieściłam przydatne linki: do strony Taraski na Facebooku, kalendarza wydarzeń oraz wyszukiwarki warsztatów dobywających się na terenie całej Polski.

Centrum Promocji Zdrowia Taraska

Zacznę od krótkiego wyjaśnienia – TARASKA to jednocześnie nazwa ośrodka i nazwa miejscowości w województwie łódzkim (niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego), w której się ten ośrodek znajduje. Ja pisać będę o samym ośrodku. Taraska stanowi centrum fundacji The Art of Living w Polsce. 

Taraska na mapie Polski:

Taraska to miejsce magiczne mające swój niepowtarzalny urok. Klimat Taraski świetnie oddaje poniższy filmik. Zanim, Drogi Czytelniku zaczniesz czytać dalej, obejrzyj:

Chwyć umysł!

W samym centrum Polski! Majówka z Jogą!Wyobraź sobie, że budzisz się rano w sercu lasu, w magicznym Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Zaczynasz swój dzień od głębokiego oddechu, praktyki jogi, a kończysz go w gronie bliskich Ci osób na wspólnych spotkaniach z muzyką. Nasi kucharze przygotują dla Ciebie pyszne wegetariańskie posiłki, a masażyści zrelaksują Twoje ciało i umysł. To czas dla Ciebie, czas na regenerację, doładowanie energii i całkowite odprężenie.Majówka z Jogą: https://web.facebook.com/events/1118880131557038/Majówka ze Swamim Jaataveda: https://web.facebook.com/events/1837531743151458/

Opublikowany przez The Art of Living Piątek, 7 kwietnia 2017

 

W Tarasce odbywa się najwięcej wydarzeń związanych z działalnością fundacji The Art of Living w naszym kraju. Drugim takim miejscem jest Centrum w Warszawie przy ul. Słomińskiego 19/55 (10 piętro). Warto wiedzieć, że Fundacja ma swoje ośrodki na terenie całego naszego kraju w różnych miastach. Adresy miejsc, gdzie odbywają się regularne spotkania dla osób, które ukończyły kursy, znajdziecie TUTAJ.

Wróćmy do Taraski…

Co oferuje Taraska?

W Tarasce odbywa się wiele kursów, które oferuje Fundacja. Są to m.in. Yes! (14-17 lat), Yes!Plus (18-35 lat), Sztuka oddechu/Happiness Program, kurs medytacji Sahaj Samadhi, Sztuka Ciszy, DSN. Każdy kurs został bardzo szczegółowo opisany na stronie internetowej, klikając w nazwę danego kursu, dowiesz się więcej.

 

fot. Centrum Taraska
  • Kolonie, zimowiska i obozy dla dzieci

Kolonie z programem ArtExcel dla dzieci w wieku 7-13 lat a także obozy z programem Yes! dla młodzieży 14-17 lat. Szczegóły na stronie fundacjina stronie Taraski oraz poniżej 😀

Latem tego roku organizowane były 10-dniowe kolonie z pełnym dofinansowaniem dla dzieci w wieku 7-13 lat. Warunkiem udziału było ubezpieczenie jednego z rodziców w KRUS. Z mojej rodzinnej miejscowości pojechało 5 dzieci, wróciły bardzo zadowolone. W 2018 roku też planowane są kolonie z dofinansowaniem. Zasady pewnie będą podobne jak minionego lata:

 

  • zabiegi, masaże i konsultacje w ramach Sri Sri Ayurvedy

W skrócie Ajurweda to system medycyny indyjskiej rozwiniętej w starożytności. Zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. W Tarasce dostępnych jest wiele opcji, które opisanie są na stronie Taraski.

 

  • wydarzenia, imprezy okolicznościowe

W Tarasce organizowane są różne wydarzenia, takie jak Sylwester w stylu wegetariańskim czy weekendy z jogą. Po więcej aktualnych informacji odsyłam Cię do strony Taraski.
Obecnie mamy grudzień i już za kilka dni wybieram się do Taraski na wolontariat i Sylwestra 😀 Jeżeli jest ktoś chętny, by do mnie dołączyć – zachęcam 😀

 

  • WOLONTRIAT!

Centrum Taraska jest świetnym miejscem, w którym wiele osób decyduje się odbyć wolontariat. Spotkacie tutaj osoby w różnym wieku. Ja poznałam uczniów, studentów, osoby na co dzień pracujące, które przyjechały tu w ramach urlopu, nauczycieli The Art of Living oraz emerytów. O wolontariacie przeczytasz szczegółowo w moim wpisie: Wszystko o wolontariacie w Centrum Taraska. Dowiesz się w nim, co robi wolontariusz w Tarasce, dlaczego warto odbyć taki wolontariat oraz jak zostać wolontariuszem.

 

  • Oferta wynajmu

Taraska posiada pod wynajem pokoje 1-, 2-, 3-, 4- i 5-osobowe, domki letniskowe, kawiarnię z bufetem, sale warsztatowe, także wiele atrakcji. tj. jazda konna, spływy kajakowe, narciarstwo biegowe i inne. Po więcej informacji odsyłam do strony Taraski 😀

fot. Centrum Taraska

Pozostałe przydatne linki:

♦ aktualny kalendarz wydarzeń w Centrum Taraska

♦ oficjalna strona Centrum Taraska na Facebooku

wyszukiwarka warsztatów fundacji The Art of Living na terenie całej Polski

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.