Jak słowa wpływają na codzienność? – o II Śniadaniu Świadomych Kobiet

Ciekawe wrażenia minionego tygodnia nie zakończyły się na moich urodzinach, projekcie Drogowskazy Kariery i organizacji warsztatów Yes! Plus First Step na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym 😀 Co działo się później? W sobotę 8 kwietnia brałam udział w II Śniadaniu Świadomych Kobiet organizowanym przez Izabelę Kornet. To było już drugie spotkanie przygotowane przez Izę, w którym brałam udział.

Kim jest Iza?

Studentka zoofizjoterapii na UTP. Autora bloga The Secret of Healing oraz projektu Sukces rodzi się z serca. Konsultantka biznesowa. Ale to jeszcze nie wszystko. Wspiera kobiety w rozwoju na wielu poziomach. Pomaga w prowadzeniu blogów i firm. Radzi, jak zadbać o ciało i duszę. W tym celu organizuje w Bydgoszczy oraz innych miastach Śniadania Świadomych Kobiet oraz Spotkania Świadomych Blogerek. To cykliczne kameralne spotkania Kobiet pełne wzajemnego wsparcia, dzielenia się wiedzą, wymiany poglądów i owocnych dyskusji.

.

II Śniadanie Świadomych Kobiet

Spotkanie odbyło się w bydgoskiej Spiżarni i przebiegło pod hasłem „Słowa wpływające na codzienność”. Na początku każda z nas miała 2 minutki na krótkie przedstawienie się. Opowiadałyśmy sobie również o tym, co w ostatnim czasie zmieniło się w naszym życiu. Tutaj wspomniałam co nieco o fundacji The Art of Living. Następnie zastanawiałyśmy się nad tym, jaką wartość mają dla nas słowa MUSZĘ, POWINNAM, CHCĘ, ZROBIĘ, PRAGNĘ, OCZEKUJĘ, KONIECZNOŚĆ, WYBÓR, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I WOLNOŚĆ. Każda z nas próbowała zdefiniować je na swój sposób. Rozważałyśmy, jak często ich używamy na co dzień, jakie emocje w nas wywołują oraz jakie ma to konsekwencje. Na koniec opowiadałyśmy sobie o książkach, które miały szczególny wpływ na nasze życie. Rozmawiałyśmy o lekturach, które wpłynęły na umysł, zmieniły podejście do ciała oraz dały wsparcie w codzienności. Moje dwie ulubione zabrałam ze sobą. Usłyszałam gromki śmiech, gdy wyciągałam je z walizki… nic dziwnego, bo były bardzo obszerne 😀 500 i 700 stron! Padło nawet pytanie, czy całą walizkę, którą miałam ze sobą, wypełnioną mam książkami 😀

.

Cóż to za lektury, że zdecydowałam się przytargać je na spotkanie?

„Insight. Droga do mentalnej dojrzałości” Michała Pasterskiego – książka poruszająca tak wiele kwestii, że zaliczam ją do wszystkich trzech kategorii – wpływ na sposób myślenia, postrzegania ciała oraz wsparcie w codzienności. Dzieło wyjątkowe, o którym wkrótce napiszę więcej na blogu.

„Ciszej proszę… Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać” Susan Cain – jako wsparcie w sferze umysłu i codziennym funkcjonowaniu. Lektura wyczerpująca temat introwersji i ekstrawersji. Ogromne źródło wiedzy, jak żyć, będąc introwertykiem, czuć się dobrze w swojej skórze i… nie zwariować 😀 Mogę też określić ją jako instrukcję obsługi introwertyka 😀 Polecam przeczytać obie książki!

 

W nazwach spotkań organizowanych przez Izę pojawia się słowo ŚWIADOMOŚĆ. No właśnie. Spotykamy się wspólnie po to, by wzajemnie pogłębiać tę naszą świadomość dotyczącą różnych poziomów życia. By zacząć zwracać uwagę na drobne i z pozoru nieistotne rzeczy na co dzień. Chcemy być bardziej spostrzegawcze. Chcemy uczyć się, jak jeszcze lepiej dbać o nasze potrzeby,  doceniać siebie, wspierać, być świadomym emocji i budować dobre relacje z innymi.

„Kto patrzy na zewnątrz, śni; kto patrzy wewnątrz, budzi się”. — Carl Gustav Jung

Spotkania organizowane przez Izę nie na darmo nazywają się Śniadaniami. W sobotnie przedpołudnie wspólnie jemy pyszne dania przygotowane w tutejszej restauracji. Ja polecam szczególnie omlet z pieczarkami, naleśnik z warzywami i kurczakiem a także z dań wegańskich –  leczo warzywne z ciecierzycą. Mniammm! Do tego herbatka z cytryną, pomarańczą, grejpfrutem, imbirem i goździkami! Kubki smakowe szaleją!

.

Fotorelacja:

Fot. Magda Scupa

Kiedy kolejne spotkania?

Jeżeli, Droga Czytelniczko, jesteś zainteresowana takim spotkaniami,
możesz dołączyć do naszego grona! Już wkrótce odbędą się:

22.04.2017 r. IV Śniadanie Świadomych Blogerek, Bydgoszcz
29.04.2017 r. I Wyjazdowe Śniadanie Świadomych Blogerek, Kraków
06. 05.2017 r. III Śniadanie Świadomych Kobiet, Bydgoszcz

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.