Jak poznałam fundację The Art of Living?

Był poniedziałek, 23 stycznia. Na zewnątrz powoli zapadał zmrok. Niedawno wróciłam z zajęć. Zaciągnęłam rolety w moim małym pokoiku. Wstawiłam wodę na herbatę. Zaparzyłam sobie ulubioną z dodatkiem świeżego imbiru i przepysznego syropu z kwiatu bzu – ach, wspomnienie maja… Usiadłam na łóżku i zaczęłam przeglądać notatki. Jutro zaliczenie z przedmiotu Implanty i sztuczne narządy.

W moim zeszycie od wszystkiego czytam:

Bioimplant – martwy materiał wszczepiany do żywego organizmu w celach leczniczych. Wyróżniamy implanty homogeniczne (z tkanki własnej pacjenta) i allogeniczne (z tkanek pobranych od innej osoby). Cechy implantu: nie może być antygenem, nie może być rakotwórczy, radioaktywny…

Notatki przeczytane, ogarnia mnie znudzenie. Dobra, zajrzę do laptopa, przejrzę prezentacje od wykładowców. Tam są różne grafiki, rysunki, będzie przyjemniej się uczyć. Włączam sprzęt, na ekranie widzę powiadomienia z Facebooka. A co tam, zajrzę na chwilkę. Przeglądam tablicę… Ooo! Coś ciekawego! Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy pisze:

24 stycznia 2017 roku wszystkich zainteresowanych zapraszamy na wykład „Joga, medytacja i techniki oddechowe jako narzędzia eliminowania stresu, podnoszenia efektywności oraz rozwoju inteligencji emocjonalnej”, który wygłosi światowej sławy specjalista – Swami Jaataveda. Szczegóły spotkania dostępne na plakacie poniżej.

 

Zapowiada się bardzo interesująco.  Ale to już jutro! Myślę, myślę… kolokwium na 13 na Jurasza. Wykład na 11 na Ogińskiego. Chwila, gdzie jest Ogińskiego? Google twierdzi, że 1km od Jurasza. Ale fajnie! Mogę iść na spotkanie i nie spóźnić się na zaliczenie! To jakiś świetny zbieg okoliczności, że wszystko ładnie się układa! W tej części miasta jestem tylko we wtorki, pozostałe zajęcia w większości mam na Fordonie na UTP. (Inżynieria biomedyczna to taki nietypowy łączony kierunek prowadzony we współpracy 2 uczelni: technicznej i medycznej)

Wróciłam jeszcze na chwilę do notatek, po czym zaczęłam się pakować. W poniedziałki grafik wypełniony mam po brzegi. Rano zajęcia, krótki pobyt na mieszkaniu – obiadek, herbata, potem jadę na drugą część miasta na trening… aikido. Na te zajęcia chodzę od niedawna, jest bardzo fajnie.

Na mieszkaniu byłam po 21. Zmęczona ale zadowolona. Przejrzałam jeszcze kilka razy notatki z implantów i prezentacje. Poszukałam dodatkowych materiałów w Internecie. Czułam się średnio przygotowana na to zaliczenie, ale dobra, jakoś to będzie. Wybiła północ, idę spać.

We wtorek było świetnie. Wykład bardzo mi się podobał. Swami mówił o tym, jak istotny w życiu jest odpowiedni odpoczynek. O milionach myśli zapętlonych w naszej głowie i wywołujących stres. Opowiadał czym jest medytacja i jak wiele korzyści przynosi naszemu organizmowi. Dzięki niej możemy skutecznie zadbać o wewnętrzną harmonię. O tym, czym według niego jest sukces. O tym, by żyć tu i teraz. Wykonywaliśmy też kilka technik oddechowych. Trwały jakieś 15 min a czułam się po nich tak lekko, świeżo, spokojnie… wspaniały stan. Po wykładzie miałam niezwykłą przyjemność osobiście porozmawiać ze Swamim. Mówił, że Polska bardzo mu się podoba, smakują mu nasze dania – uwielbia pierogi 😀 Lubi podróżować po świecie, w każdej nowo poznanej kulturze szuka tego, co piękne i wartościowe. Gdybym miała opisać go w kilku słowach, powiedziałabym, że to bardzo sympatyczny, skromny, wrażliwy, otwarty, uśmiechnięty i przede wszystkim szczęśliwy człowiek. Miałam okazję poznać także Adama, organizatora wydarzenia oraz Natalię, która przyjechała razem ze Swamim i była tłumaczem oraz prowadziła część ćwiczeń. To było świetne 1,5 godziny spędzone wśród wspaniałych inspirujących ludzi!

Od Natalii dostałam kilka ulotek o warsztatach, które organizuje fundacja The Art of Living w Bydgoszczy – Happiness Program (24-26 lutego) oraz Yes!+ (24-26 marca). Yes+! dedykowane są studentom. Wczoraj się na nie zapisałam 😀

.

.

Krótka fotorelacja:

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.facebook.com/grupabydgoska

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o działalności fundacji The Art of Living czy oferowanych przez nich warsztatach – kliknij w poniższe grafiki

Zapisy na warsztaty: www.artofliving.org/pl-pl/search/course#distance=5&sSearch=Poland&st=&lat=&lng=&ctype=&mctype=&acol=0&c=&cc=&d1=&d2

 

P.S. Kolokwium z implantów zdałam bezstresowo na 4.5!

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.